FORGOT YOUR DETAILS?

Podłogi drewniane łazienki

Podłogi drewniane do łazienki to:

  • znacznie przytulniejsze wnętrze z niepowtarzalnym klimatem,
  • podłoga pokryta warstwą lakieru wygodna w przecieraniu,
  • zastosowanie odpowiedniego drewna do wilgotnego pomieszczenia,
  • oryginalne wykończenie nie mające sobie równych.

 

wanna-200x300[1]Jak wiadomo drewno w łazience jest bardziej niż w innych miejscach narażone na działanie wilgotności wybieramy, więc drewno które jest stabilne i ma niski współczynnik skurczu. Z rodzimych gatunków drewna najlepiej nadaje się modrzew i dąb, innym rozwiązaniem jest termodrewno czyli podłoga, która została poddana działaniu wilgotności w wysokiej temperaturze około 200 °C. Drewno które najlepiej spełnia warunki to przede wszystkim gatunki drewna egzotycznego takie jak; teak, merbau, doussie, jatoba, lapacho, badi i iroko.

Pomimo odpowiednich właściwości egzotycznych gatunków drewna każdą podłogę należy zabezpieczyć, do wyboru mamy olejowanie lub lakierowanie. Podłogi drewniane w łazience pielęgnujemy w zależności od jej wykończenia. Drewno z powłoką lakierowaną wystarczy przecierać wilgotną szmatką z dodatkiem odpowiednio dobranej chemii, najlepiej jeżeli będziemy używać środków zalecanych przez producenta lakieru.

Natomiast podłogi olejowane wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych olejami pielęgnacyjnymi. Jeżeli odpowiednio zadbamy o drewno w łazience na długo cieszyć nas będzie widok pięknej łazienki z niepowtarzalnym klimatem jakie daje nam drewno. Przykłady wykorzystania drzewa w łazience znajdą Państwo w dziale realizację tutaj. Rekomendowanych sposobem wykończenie podłogi w łazience jest jej olejowanie.

DO GÓRY