FORGOT YOUR DETAILS?

Płyty betonowe

Płyty wykonane z betonu to:

  • idealny element wykończenia mieszkania w stylu nowoczesnym,
  • ciekawy materiał chociażby do łazienki z połączeniu z betonowym zlewem,
  • materiał stosowany w architekturze zewnętrznej, jak również w budynkach uzyteczności publicznej.

 

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem betonu architektonicznego to jeden z najmodniejszych trendów już od kilku sezonów. Produkowany z wysokogatunkowego betonu materiał, stosowany od zawsze w budownictwie mieszkalnym, znakomicie sprawdza się też w dekoracjach ściennych naszych mieszkań, biur, restauracji lub kawiarni.

Powierzchnie pokryte płytami tego typu doskonale wyglądają w pomieszczeniach nowoczesnych, podkreślając ich minimalistyczny charakter, jak również we wnętrzach utrzymanych w stylu retro lub klasycznych. Jednakże ściany pokryte betonem architektonicznym nigdzie nie wpasowują się tak doskonale, jak w stylistykę niezwykle popularnego od kilku lat trendu wnętrzarskiego, nawiązującego do wyglądu dziewiętnastowiecznych hal fabrycznych. Styl ten jest wykorzystywany nie tylko w mieszkaniach, powstałych na miejscu dawniej istniejących fabryk, czyli tak zwanych loftach, ale praktycznie w każdym pomieszczeniu, którego właściciele zapragną właśnie takiej stylizacji.

Dostępna jest bogata gama produktów i wzorów, zarówno gładkich, jak i o zróżnicowanych fakturach, tworzących na ścianach trójwymiarowe efekty wizualne. Betonowe płyty architektoniczne gwarantują oryginalny wygląd każdego wnętrza, a wśród wzorów zdobniczych mamy do wyboru matowe lub błyszczące, w kolorach szarym, beżowym, antracytowym lub białym.

Odpowiednia impregnacja zapewni utrzymanie w czystości i zachowanie pierwotnej barwy płyty. Ze względu na dużą odporność na wilgoć, mogą być stosowane również w pomieszczeniach, w których są najbardziej narażone na jej działanie, czyli w łazienkach i kuchniach. Niepowtarzalny klimat, jaki zyskują wnętrza udekorowane betonem architektonicznym, tworzy doskonały mariaż z ponadczasowością tego materiału, zachowującego swoje walory przez lata.

Płyty z betonu architektonicznego można zamówić na wymiar, albo kupić gotowe produkty, które najczęściej występują w formatach 60 na120 centymetrów, 100 na 45 centymetrów, 60 na 60 centymetrów i 60 na 160 centymetrów. Jeśli o grubości płyt, dostępne są standardowe w rozmiarze 1,8 centymetra lub cienkie o grubości 1 centymetra. Można też liczyć na zrealizowanie zamówień według indywidualnych upodobań klientów.

DO GÓRY