FORGOT YOUR DETAILS?

Boazeria angielska

Boazeria Angielska wykonana może być z płyty MDF lakierowanej dębowej lakierowanej lub olejowanej.

Jakie ma zastosowanie:

  • idealne urozmaicenie ścian w każdym pomieszczeniu,
  • chroni ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem,
  • chroni przed wilgocią,
  • indywidualny projekt, który uwzględnia wszelkie załamania.

 

 

Poniżej przedstawiamy dostępne warianty boazerii angielskiej:

Boazeria warianty

Wariant I wizualiacje

Wariant II wizualiacje

Wariant III wizualiacje

Wariant IV wizualiacje

Początki stosowania boazeria angielskiej tego typu sięgają XVII wieku, gdzie w celu ocieplenia ścian kamiennych stosowano okładziny drewniane głównie dębowe. W czasach współczesnych boazeria angielska to głównie zabudowa ścian przeważnie do wysokości  od 0,9 m-1,3 m, głównie stosuje się płyty MDF malowane - lakierowana na dowolny kolor. Dostępne są również wersja z drewna pełnego lub fornirowana głownie w gatunku dąb. Taką boazerie angielską drewnianą można wykończyć lakierem lub olejem bezbarwnym lub w kolorze. Konstrukcja boazerii opiera się na ramiaku, gdzie na dole funkcję ramiaka pełni listwa przypodłogowa, a u góry zwieńczeniem i wykończeniem zabudowy jest ozdobny gzyms. Poprzeczki pionowe oddzielają od siebie płyciny, często ozdobnie frezowane.  Obecne trendy w wystroju wnętrz i zapożyczenia ze stylu angielskiego sprawiają iż architekci wnętrz co raz chętniej sięgają po to rozwiązanie w swoich projektach. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie a szerokość paneli dopasowywana w taki sposób aby w narożnikach nie wypadał w środku płyciny. Realizujemy także inne wymiar i zabudowy.

Początki stosowania boazeria angielskiej tego typu sięgają XVII wieku, gdzie w celu ocieplenia ścian kamiennych stosowano okładziny drewniane głównie dębowe. W czasach współczesnych boazeria angielska to głównie zabudowa ścian przeważnie do wysokości  od 0,9 m-1,3 m, głównie stosuje się płyty MDF malowane - lakierowana na dowolny kolor. Dostępne są również wersja z drewna pełnego lub fornirowana głownie w gatunku dąb. Taką boazerie angielską drewnianą można wykończyć lakierem lub olejem bezbarwnym lub w kolorze. Konstrukcja boazerii opiera się na ramiaku, gdzie na dole funkcję ramiaka pełni listwa przypodłogowa, a u góry zwieńczeniem i wykończeniem zabudowy jest ozdobny gzyms. Poprzeczki pionowe oddzielają od siebie płyciny, często ozdobnie frezowane.  Obecne trendy w wystroju wnętrz i zapożyczenia ze stylu angielskiego sprawiają iż architekci wnętrz co raz chętniej sięgają po to rozwiązanie w swoich projektach.

Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie a szerokość paneli dopasowywana w taki sposób aby w narożnikach nie wypadał w środku płyciny. Realizujemy także inne wymiar i zabudowy.

DO GÓRY